Lithotripsy Sistemimiz

PETLITH Nedir?

PETLITH Nedir?

PetLith sistemi üstün özellikleri ile etkin ve bütçeye uygun veterinerlik amaçlı taş kırma cihazı çözümü üretmektedir. PetLith robotik elektrohidrolik terapi kaynağı ile hayvanlar için tasarlanmış dünyadaki ilk ve tek lithotripterdir.

Non-invaziv tedavi olanağı sağlayan yeni jenerasyon PetLith etkin sonuçları ile eşsiz bir tecrübe sunar. PetLith’in hayvanlar için özel tasarlanmış çanağı sayesinde üriner sistem taşları kolaylıkla fragmente olmaktadır. Tedavi sırasında taş dışında kalan diğer dokular çanak yapısındaki özellikler ile maksimum düzeyde korunmaktadır. Çanak yapısı reflekte edilmeyen şok dalga düzeyini minimize eder. Bu özel çanak; şok penetrasyon derinliği ve fokus büyüklüğü ile ağrısız bir taş tedavisi sağlar. PetLith’in terapi kafası kendine özgün fokus büyüklüğü ve fokus basıncı sayesinde her seviyedeki taşı rahatlıkla tedavi etmektedir. Yüksek değerlere ulaşabilen şok dalgası jeneratörü kısa sürede tedavi imkanı sağlar, sistem düşük enerji ile yüksek güçlere ulaşarak ağrısız etkili fragmantasyonu garanti eder. PetLith kullanılan Elektrohidrolik sistem büyük odak fokusu sağlamaktadır bu sayede hastanın işlem sırasında nefes alıp vermesi taş kırma efektivitesini olumsuz etkilememektedir. PetLith kedi ve köpek dışındaki büyük hayvanlarda kullanılmak üzere farklı ölçülerde opsiyonel terapi başlıklarıda sunmaktadır.

Kolaboratif robotik tedavi reflektörü ise şok dalgası ile taş tedavisinde yeni bir sayfa açmıştır. Kolaboratif robot ve kompakt terapi başlığı en zor hasta gruplarında dahi güvenli, kolay ve konforlu kullanım sağlamaktadır.

PetLith ve X-Ray

PetLith ve X-Ray

PetLith floroskopi görüntüsü alan her türlü X-Ray sistemi ile uyumludur. X-Ray lokalizasyonunu tercih eden kullanıcılar; C -arm, Mini C-arm , Digital flouroscopy, özelliklerine sahip cihazlar ile PetLith ile rahatlıkla kullanabilirler.

PetLith X-Ray lokalizasyon aparatı sayesinde floroskopi altında benzersiz bir lokalizasyon sunar. Kolaboratif Robot sistemi dünyanın en hasas navigasyon deneyimini sağlamaktadır.

Tedavi Masası

Tedavi Masası

PetLith X-ray geçirgenliği yeterli olan her türlü tedavi masası ile uyumludur. PetLith sahipleri konfor ile kullandıkları tedavi masalarını lithotripsy uygulamalarında da tercih edebilirler. Özel bir tedavi masasına ihtiyaç duyan müşterilerimiz için karbon fiber masalarımızda opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Kolaboratif  Robot Kol

Kolaboratif Robot Kol

PetLith kolaboratif robot kolu sayesinde her türlü taşa benzersiz şekilde odaklanmaya olanak tanır. Tedavi başlığı opsiyonel olarak Navigasyon özelliği ile Ultrasonografi, CT,MR, DICOM görüntü işleme araçlarının verileri ile otomatik lokalizasyon imkanı sunmaktadır. Kolaboratif kolun ekstrem hareket kabiliyetleri bulunmaktadır; bu sayede kullanıcı herhangi bir kısıtlama ile karşılamadan taşa bir çok farklı açıdan müdahale edebilmektedir. Kolaboratif robot kol sayesinde operatör gereksiz X-Ray ışınlarına maruz kalmaz.

PetLith Tedavi reflektörünü kolaboratif bir robot üzerinde taşıyan dünyadaki ilk ve tek lithotripter cihazıdır. Bu üstün özellik ilk defa sevimli dostlarımızın kullanımına sunulmuştur. Kolaboratif robot medikal sertifikalara sahip insanlar ile çalışabilen dünyanın en gelişmiş robot teknolojilerini üreten Universal Robots işbirliği ile geliştirilmiştir. Kolaboratif robot yüksek hasasiyette odaklama, farklı noktalardan taşa erişim ve güvenli kullanımı sağlar. Robotik kol sayesinde otomatik tedavi pozisyonlandırması yapılmaktadır. Robot kol izocentiric hareketi ile tedavi de doku hasarının minimize edilmesi sağlar.

Ultrasonik Lokalizasyon ve İzleme

Ultrasonik Lokalizasyon ve İzleme

PetLith bünyesinde kullanılabilen wireless,USB veya konvansiyonel ultrasonlar ile taş lokalizayon ve tedavi izleme protokollerine uyumludur. Kullanıcılar ultrasonografi markasına bağımlı kalmadan ultrason lokalizasyonunu ve şok dalgası takibini opsiyonel ultrason aparatı ile rahatlıkla yapabilirler.

Diğer Özellikler

Petlith hayvanlar için özel tasarlanmış non-invasiv lithotripterdir. Ortalama seans tedavi süresi 20-30 dakika arasındadır. PetLith non-invaziv ve ağrısız tedavi olanağı sağlar. Hayvan dostlarımız genellikle tedavi sonrası 2-3 saat içerisinde normal hayatlarına dönmektedir.

Kullanıcı Dostudur

Kullanıcı Dostudur

Kolay kullanım menüsüne sahiptir. Kayıtlı tedavi protokolleri sayesinde tek tuş ile sistem tedaviye geçebilir. Ayrıca karanlıkta rahatlıkla okunabilen temizlenmesi kolay dokunmatik kontrol ekranı bulunmaktadır.

Güvenlidir

Güvenlidir

PetLith medikal tıbbi cihaz üretim tecrübemiz kapsayan üst sınıf bir cihazdır. Ekibimizin üretimini yaptığı bin adetten fazla taş kırma cihazı insanlara hizmet etmektedir. Özel çanak ve elektro-kondaktif elektord yapısı sayesinde taş dışındaki dokular makismum düzeyde korunmaktadır. Bu yöntem sayesinde hastalar mortalite ve morbidite yüksek invaziv yöntemlerden korunurlar.

Ekonomiktir

Ekonomiktir

Taş ameliyatları ile mukayese edilmeyecek düşük işletim maliyetine sahiptir. Kısa sürede geri dönüşü olan güvenli bir yatırımdır.

Esnektir

Esnektir

PetLith her türlü X –Ray Floroskopi, ultrason ve tedavi masası ile sorunsuz çalışabilir. Müşterilerin sahip olduğu sistemlerden faydalanır ve ekstra maliyet yükü oluşturmaz.

Ergonomiktir

Ergonomiktir

Ergonomik dizaynı sayesinde hastaya her pozisyonda ulaşabilmektedir.

Mobildir

Mobildir

Sistem mobildir, kolay taşınabilir, işlem sonrası istenilen yere kaldırılabilir. X-ray sistemi ve tedavi masasında mekanik bağlantıya ihtiyaç duymaz.

Caremed Hakkında

Caremed 25 yıllık taş kırma cihazı üretim tecrübesine sahip ekibi ile dünyada taş tedavisinde etkin bir rol oynamaktadır. Caremed ekibi tarafından sunulan lithotripterler, yenilikçi teknoloji ve yüksek standartlar içerir. Ürünlerimizin etkinliği üroloji alanındaki yüzbinlerce hastanın tedavisi ile kanıtlanmıştır. Caremed ekibinin ürettiği sistemler böbrek, üreter ve mesane taşlarının tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Ekibimiz sadece üroloji alanın da değil farklı disiplinlerde şok dalgası tedavisinde çalışmalarını yürütmüştür. Caremed üroloji alanındaki tecrübesi ve multidisipliner şok dalgası üretiminde edindiği bilgi birikimi ile veterinerlik alanına kompleks taş amelliyatları yerine PetLith ile yeni bir standart getirmektedir.

İletişim

marketing@caremed.com.tr
Caremed Yazılım Elektronik Medikal San. Ve Tic. Ltd.Sti.
Bahcelievler Mah. 323/1 cad. C Blok Gazi Üniversitesi Teknokent Binası No:10/50C-167 Gölbaşı, Ankara
Pzt/Cum - 09:00 ile17:00 arası +90 (534) 611 5834